Witamy na blogu przedszkola im. Misia Uszatka w Bojanowie

Tutaj znajdziesz bieżące informacje dla rodziców

Propozycje zabaw logopedycznych

Ćwiczenia aparatu artykulacyjnego: - Dotykamy palcem lub zimną łyżeczką podniebienia tuż za górnymi zębami, nazywając je „zaczarowanym miejscem”, „parkingiem” „sufitem” itp.. w którym język powinien przebywać, gdy mamy zamkniętą buzię. -  Zlizywanie nutelli, dżemu...

Zanim dziecko pójdzie do przedszkola.

Pierwsze dni w przedszkolu wiążą się zwykle z zachwianiem poczucia bezpieczeństwa. Dziecko boi się nie tylko tego co go spotka, ale przede wszystkim tego, że mama nie wróci. Dlatego dobrze jest przez pierwsze dni zabierać dziecko nieco wcześniej, jeśli to możliwe - po...

Propozycje bajek terapeutycznych -Antek Odkrywca

W związku z prowadzonymi w Przedszkolu badaniami przez panią Justynę Walkowiak zamieszczamy ponizej propozycje bajek tarapeutycznych przesłanych przez przeprowadzającą badania Antek Odkrywca Antek był pogodnym chłopcem. Uwielbiał się bawić w odkrywcę, a atrybuty...

Propozycje bajek terapeutycznych -Franek i Marynarz Mysiobrody

W związku z prowadzonymi w Przedszkolu badaniami przez panią Justynę Walkowiak zamieszczamy ponizej propozycje bajek tarapeutycznych przesłanych przez przeprowadzającą badania Franek i Marynarz Mysiobrody Mały Franciszek był uroczym króliczkiem i uwielbiał podróże....

Propozycje bajek terapeutycznych – Myszka Tosia

W związku z prowadzonymi w Przedszkolu badaniami przez panią Justynę Walkowiak zamieszczamy ponizej propozycje bajek tarapeutycznych przesłanych przez przeprowadzającą badania Myszka Tosia W małym domku w Królestwie Kwiatów mieszkała Myszka Tosia. Bardzo lubiła ogród,...

Propozycje bajek terapeutycznych – Zuch Gabryś

W związku z prowadzonymi w Przedszkolu badaniami przez panią Justynę Walkowiak zamieszczamy ponizej propozycje bajek tarapeutycznych przesłanych przez przeprowadzającą badania  Zuch Gabryś Gabryś był bardzo dzielnym chłopcem i niczego się nie bał. Nie były straszne...

Informacja dla rodziców na temat wszawicy

Informacja Państwowego Powiatowego inspektora Sanitarnego w Rawiczu. Państwowy Powiatowy  Inspektor Sanitarny w Rawiczu informuje, że Główny Inspektorat Sanitarny wraz z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny przygotował broszurę...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak