Witamy na blogu grupy Zajączki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Zajączki

zajączek

Grupa „Zajączki” to dzieci 3-letnie. W roku szkolnym 2017/2018 wychowawcą grupy jest pani Katarzyna Rybarczyk, której pomaga pani Bogusia Kąpielska. Najmłodsza grupa w naszym przedszkolu liczy 23 dzieci. W oddziale 3-latków jest  14 dziewczynek i 9 chłopców.
„My „Zajaczki” , jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas  zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Będziemy uczyć się tańczyć, śpiewać, rysować i  malować. Lubimy zabawy  na placu zabaw i spacery na świeżym powietrzu. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami będziemy odpoczywać słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. Przed nami wiele zabaw, zajęć, spotkań i doświadczeń, które pomogą nam rozwinąć nasz charakter i osobowość”.

 

Zajączek

Jak co roku, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Przychodzi, a raczej kica, z prezentami dla dzieci. Ale nie zostawia ich ot tak, po prostu. Przygotowuje dla dzieci mnóstwo poleceń i zadań, których rozwiązanie prowadzi...

Marzanna

Budząca się do życia przyroda- pierwsze przebiśniegi, krokusy, śpiewające skowronki  przypominają nam  o nadejściu nowej pory roku. Lada dzień pojawią się bociany,  usłyszymy ich miły klekot. Pierwszy dzień wiosny  jest jednym z bardziej wyczekiwanych dni w roku przez...

Dzień przyjaźni i życzliwości

8 lutego ZAJĄCZKI, PAJACYKI u USZATKI obchodziły Dzień przyjaźni i życzliwości. Podczas zajęcia wspólnego dla wszystkich grup dzieci przybliżyły sobie czym jest miłość, przyjaźń i życzliwość dla innych. Bawiliśmy się przy muzyce, rozwiązywaliśmy bajkowe  , uczuciowe ...

Dzień Biały

W miniony piątek tj. 26.01.2018 w Naszym przedszkolu odbył się Dzień Biały. W tym szczególnym dniu wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola przyszli ubrani na biało. Dzieci z grup Zajączki, Pajacyki i Uszatki spotkały się w jednej Sali na wspólnej nauce i zabawie....

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak