Witamy na blogu grupy Zajączki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Zajączki

zajączek

Grupa „Zajączki” to dzieci 3-letnie. W roku szkolnym 2017/2018 wychowawcą grupy jest pani Katarzyna Rybarczyk, której pomaga pani Bogusia Kąpielska. Najmłodsza grupa w naszym przedszkolu liczy 23 dzieci. W oddziale 3-latków jest  14 dziewczynek i 9 chłopców.
„My „Zajaczki” , jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas  zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Będziemy uczyć się tańczyć, śpiewać, rysować i  malować. Lubimy zabawy  na placu zabaw i spacery na świeżym powietrzu. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami będziemy odpoczywać słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. Przed nami wiele zabaw, zajęć, spotkań i doświadczeń, które pomogą nam rozwinąć nasz charakter i osobowość”.

 

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2017 przedszkolacy z grup ZAJĄCZKI, PAJACYKI i USZATKI spotkali się w sali Uszatków aby wspólnie z pracownikami przedszkola świętować Dzień Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowały dzieci z grupy USZATKI wspólnie z panią Martą i Iloną. Dzieci...

Spotkanie z policjantem

10 października 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem , panem Łukaszem, pracującym na co dzień w Rewirze Dzielnicowych w Bojanowie. Tematem spotkania było przypomnienie i utrwalenie dzieciom zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących...

Dzień drzewa

Miś Uszatek i przedszkolacy bardzo kochają przyrodę, dlatego 10 października w Światowy Dzień Drzewa dzieci z wszystkich grup posadziły drzewa w ogrodzie przedszkolnym: • Zajączki – sosnę; • Pajacyki – świerk; • Uszatki – brzozę. Duże drzewa otrzymały prezent w...

Piosenki Zajączków

„Wiatr i kasztany” Po gałęziach biega wiatr. Dmucha, żeby kasztan spadł. „Wiu, wiu, wiu, wiu, wiu, Proszę skacz kasztanku mój”. Kasztan myśli: „Czemu nie, Skoro wiatr zaprasza mnie?” Hopla hop, hopla hop I na trawę robi skok. Za nim inne hopsasa, Bo przyjaciół kasztan...

Dzień chłopców

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę! Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy...

Pasowanie na przedszkolaka

Dzień 28 września pozostanie na długo w pamięci dzieci, które 1 września 2017 roku po raz pierwszy przekroczyły próg Przedszkola im. Misia Uszatka w Bojanowie. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W...

Warsztaty “Bezpieczny przedszkolak”

27 września Zajączki, Pajacyki i Uszatki uczestniczyły w warsztatach "Bezpieczny przedszkolak". Dzieci  w sposób aktywny poznawały zasady ruchu drogowego . Wcześniej wiadomości dotyczące bezpieczeństwa na drogach dzieci zgłębiały podczas zajęć dydaktycznych...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak