Witamy na blogu grupy Zajączki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Zajączki

zajączek

Grupa „Zajączki” to dzieci 3-letnie. W roku szkolnym 2017/2018 wychowawcą grupy jest pani Katarzyna Rybarczyk, której pomaga pani Bogusia Kąpielska. Najmłodsza grupa w naszym przedszkolu liczy 23 dzieci. W oddziale 3-latków jest  14 dziewczynek i 9 chłopców.
„My „Zajaczki” , jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się  wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas  zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Będziemy uczyć się tańczyć, śpiewać, rysować i  malować. Lubimy zabawy  na placu zabaw i spacery na świeżym powietrzu. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami będziemy odpoczywać słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. Przed nami wiele zabaw, zajęć, spotkań i doświadczeń, które pomogą nam rozwinąć nasz charakter i osobowość”.

 

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 9 listopada, w naszym przedszkolu odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a...

Dzień Pani Jesieni

23 października w sali Uszatków zagościła Jesień. tego dnia Zajączki, Pajacyki i Uszatki obchodziły Dzień Jesieni. Dzieci ubrane były w barwy jesieni, a niektóre przebrane między innymi za Panią Jesień, Jesiennego ogrodnika, Jeża, Jesienny liść. Wspólnie bawiliśmy się...

Święto pieczonego ziemniaka

W piękną, słoneczną sobotę, 14 października rodzice, dzieci oraz panie z grupy „Zajączki” spotkali się w Tarchalinie z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Pogoda i humory dopisały, więc i zabawa była znakomita. Ziemniaczane zawody sportowe - zbieranie ziemniaków,...

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2017 przedszkolacy z grup ZAJĄCZKI, PAJACYKI i USZATKI spotkali się w sali Uszatków aby wspólnie z pracownikami przedszkola świętować Dzień Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowały dzieci z grupy USZATKI wspólnie z panią Martą i Iloną. Dzieci...

Spotkanie z policjantem

10 października 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem , panem Łukaszem, pracującym na co dzień w Rewirze Dzielnicowych w Bojanowie. Tematem spotkania było przypomnienie i utrwalenie dzieciom zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących...

Dzień drzewa

Miś Uszatek i przedszkolacy bardzo kochają przyrodę, dlatego 10 października w Światowy Dzień Drzewa dzieci z wszystkich grup posadziły drzewa w ogrodzie przedszkolnym: • Zajączki – sosnę; • Pajacyki – świerk; • Uszatki – brzozę. Duże drzewa otrzymały prezent w...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak