Witamy na blogu grupy Uszatki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Uszatki

uszatek

Wychowawcą jest pani Ilona Sowińska . 

Jest nas 25 ( 11 chłopców i 14 dziewczynek ). Każdego ranka uczestniczymy  w zabawach integracyjnych, muzycznych i ruchowych. Chcemy sobie nawzajem pomagać i dbać o to, aby starsze dzieci przygotowały się jak najlepiej do obowiązków w szkole. Mamy już wspólnie wypracowany kodeks zachowań w przedszkolu, a jego przestrzeganie wcale nie jest dla wszystkich łatwe. Uczymy się zgodnego współżycia, bo przecież jesteśmy jedną grupą, a to zobowiązuje. Dbamy o sprawność fizyczną , rozwijamy uzdolnienia i uczymy się poprzez zabawę.

Sprintem do maratonu

W bieżącym roku szkolnym, po raz pierwszy dzieci z naszego przedszkola włączyły do organizacji Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków. Maraton ten zorganizowany został już po raz IVprzez redakcję  czasopisma dla nauczycieli „Bliżej przedszkola”. Dzieci z grupy...

Wizyta w bibliotece

16 kwietnia Uszatki udały się z odwiedzinami do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani dyrektor biblioteki – Maria Biadalska , przypomniała dzieciom zasady korzystania z książek oraz zachęciła do częstego sięgania po nie przez dzieci. Przedszkolacy wysłuchali bajek...

Zajączek

Jak co roku, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Przychodzi, a raczej kica, z prezentami dla dzieci. Ale nie zostawia ich ot tak, po prostu. Przygotowuje dla dzieci mnóstwo poleceń i zadań, których rozwiązanie prowadzi...

Marzanna

Budząca się do życia przyroda- pierwsze przebiśniegi, krokusy, śpiewające skowronki  przypominają nam  o nadejściu nowej pory roku. Lada dzień pojawią się bociany,  usłyszymy ich miły klekot. Pierwszy dzień wiosny  jest jednym z bardziej wyczekiwanych dni w roku przez...

Wiosenne Piosenki

„Wiosna urodziły się motyle” Wiosna, wiosna  - urodziły się motyle. Wiosna , wiosna – tęczą wita nas !n Wiosna, wiosna – przyleciało ptaków tyle. Wiosna, wiosna -  to słoneczny czas !   „O wiośnie to piosenka” O wiośnie to piosenka, o wiośnie to melodia. Ukryta w...

Dzień Kobiet

Kto się czubi, ten się lubi Takie jest przysłowie, Więc wypada je przypomnieć W tym dniu święta Kobiet Choć czubimy się czasami – Lubicie nas przecież Bo bez dziewczyn strasznie nudno było by na tym świecie. W dniu 13.03.2018 w przedszkolu im. Misia Uszatka w...

Kosmos jest zagadką [Piosenka]

1.Kosmos jest zagadką, więc nie lada gratką będzie lecieć tam. Wsiadam do rakiety szybszej od komety- już przygodę mam. Ref: Lot kosmiczny, lot kosmiczny, marzy o nim każdy z nas. Ponad dźwiękiem, ponad światłem tajemniczych szukam tras. Lot kosmiczny, lot kosmiczny,...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak