Witamy na blogu grupy Uszatki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Uszatki

uszatek

Wychowawcą jest pani Ilona Sowińska . 

Jest nas 25 ( 11 chłopców i 14 dziewczynek ). Każdego ranka uczestniczymy  w zabawach integracyjnych, muzycznych i ruchowych. Chcemy sobie nawzajem pomagać i dbać o to, aby starsze dzieci przygotowały się jak najlepiej do obowiązków w szkole. Mamy już wspólnie wypracowany kodeks zachowań w przedszkolu, a jego przestrzeganie wcale nie jest dla wszystkich łatwe. Uczymy się zgodnego współżycia, bo przecież jesteśmy jedną grupą, a to zobowiązuje. Dbamy o sprawność fizyczną , rozwijamy uzdolnienia i uczymy się poprzez zabawę.

Wiemy jak dbać o zdrowie

Uszatki poznawały zasady zdrowego stylu życia. Dzieci zgłębiały wiedzę na temat piramidy żywienia, witamin i kultury fizycznej. Poprzez pogadanki, praktyczne działanie przedszkolacy realizowali powiedzenie W zdrowym ciele, zdrowy duch. W czwartek dzieci przyniosły...

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2017 przedszkolacy z grup ZAJĄCZKI, PAJACYKI i USZATKI spotkali się w sali Uszatków aby wspólnie z pracownikami przedszkola świętować Dzień Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowały dzieci z grupy USZATKI wspólnie z panią Martą i Iloną. Dzieci...

Spotkanie z policjantem

10 października 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem , panem Łukaszem, pracującym na co dzień w Rewirze Dzielnicowych w Bojanowie. Tematem spotkania było przypomnienie i utrwalenie dzieciom zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących...

Dzień drzewa

Miś Uszatek i przedszkolacy bardzo kochają przyrodę, dlatego 10 października w Światowy Dzień Drzewa dzieci z wszystkich grup posadziły drzewa w ogrodzie przedszkolnym: • Zajączki – sosnę; • Pajacyki – świerk; • Uszatki – brzozę. Duże drzewa otrzymały prezent w...

Kolorowy bukiet

Do parku przyszły z przedszkola dzieci. Chcą zrobić z liści barwny bukiecik. Listki czerwone jak malowane, leżą pod klonem i pod kasztanem. Pod dębem leżą brązowe liście. Liście pod wierzbą błyszczą srebrzyście. Serduszka złote spadają z brzozy. Jaś ma ochotę w bukiet...

Nasze przedszkole

1.Gdy wstanę Gdy wstanę a słoneczko mocno świeci to biegnę to biegnę tak jak wszystkie nasze dzieci Bo nasze przedszkole to jedna rodzinka mały czy duży chłopczyk czy dziewczynka Bo nasze przedszkole to jedna rodzinka mały czy duży chłopczyk czy dziewczynka Hej hej...

Dzień chłopców

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę! Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak