Witamy na blogu grupy Uszatki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Uszatki

uszatek

Wychowawcą jest pani Ilona Sowińska . 

Jest nas 25 ( 11 chłopców i 14 dziewczynek ). Każdego ranka uczestniczymy  w zabawach integracyjnych, muzycznych i ruchowych. Chcemy sobie nawzajem pomagać i dbać o to, aby starsze dzieci przygotowały się jak najlepiej do obowiązków w szkole. Mamy już wspólnie wypracowany kodeks zachowań w przedszkolu, a jego przestrzeganie wcale nie jest dla wszystkich łatwe. Uczymy się zgodnego współżycia, bo przecież jesteśmy jedną grupą, a to zobowiązuje. Dbamy o sprawność fizyczną , rozwijamy uzdolnienia i uczymy się poprzez zabawę.

Wiosenne Piosenki

„Wiosna urodziły się motyle” Wiosna, wiosna  - urodziły się motyle. Wiosna , wiosna – tęczą wita nas !n Wiosna, wiosna – przyleciało ptaków tyle. Wiosna, wiosna -  to słoneczny czas !   „O wiośnie to piosenka” O wiośnie to piosenka, o wiośnie to melodia. Ukryta w...

Dzień Kobiet

Kto się czubi, ten się lubi Takie jest przysłowie, Więc wypada je przypomnieć W tym dniu święta Kobiet Choć czubimy się czasami – Lubicie nas przecież Bo bez dziewczyn strasznie nudno było by na tym świecie. W dniu 13.03.2018 w przedszkolu im. Misia Uszatka w...

Kosmos jest zagadką [Piosenka]

1.Kosmos jest zagadką, więc nie lada gratką będzie lecieć tam. Wsiadam do rakiety szybszej od komety- już przygodę mam. Ref: Lot kosmiczny, lot kosmiczny, marzy o nim każdy z nas. Ponad dźwiękiem, ponad światłem tajemniczych szukam tras. Lot kosmiczny, lot kosmiczny,...

Dzień przyjaźni i życzliwości

8 lutego ZAJĄCZKI, PAJACYKI u USZATKI obchodziły Dzień przyjaźni i życzliwości. Podczas zajęcia wspólnego dla wszystkich grup dzieci przybliżyły sobie czym jest miłość, przyjaźń i życzliwość dla innych. Bawiliśmy się przy muzyce, rozwiązywaliśmy bajkowe  , uczuciowe ...

Życie Jak Bajka [Piosenka]

„Życie jak bajka” Każda dziewczynka chce być królewną, Nosić koronę, mieć zamek i berło. Snuje marzenie, że spotka gdzieś księcia I czeka w swej wieży, na chwile szczęścia. Bo w życiu jak w bajce, czas szybko mija, A każda królewna chce być szczęśliwa. 2x każdy...

Dzień Biały

W miniony piątek tj. 26.01.2018 w Naszym przedszkolu odbył się Dzień Biały. W tym szczególnym dniu wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola przyszli ubrani na biało. Dzieci z grup Zajączki, Pajacyki i Uszatki spotkały się w jednej Sali na wspólnej nauce i zabawie....

Zabawy plastyczne

We wtorkowe popołudnie na USZATKI czekała niespodzianka. Z zaciekawieniem zajęły miejsca przy stolikach i obserwowały przygotowania. Ku ich zaskoczeniu na stolikach pojawiły się plastikowe talerze, które zostały wypełnione kolorowymi kuleczkami. Dzieci myślały, że to...

Występ z okazji Dnia Babci i Dziadka

W dniu Waszego święta, Każdy wnuczek i każda wnuczka o Was pamięta. Oczywiście składamy życzenia, szczęścia, zdrowia i zadowolenia! 19 stycznia 2018 roku dzieci z grupy USZATKI zaprosiły swoje babcie i dziadków na część artystyczna przygotowaną z okazji nadchodzącego...

Uszatki grały z Wielką Orkiestrą

14 stycznia 2018 roku dziewczynki z grupy Uszatki, które uczęszczają na kółko taneczne w przedszkolu, wystąpiły w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaprezentowały się publiczności w czterech układach tanecznych. Występ dzieci przyjęty został brawami...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak