Witamy na blogu grupy Stokrotki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Stokrotki

stokrotka

Wychowawcą grupy jest pani Joanna Wawrzyniak.

Grupa ,,Stokrotki” jest bardzo zróżnicowana wiekowo. Uczęszcza do niej 18 dzieci w wieku 4,5 i 6 lat. Od września dołączyło do grupy 9 dzieci nowych, którymi troskliwie opiekują się starsi koledzy.Wspólnie ustaliliśmy ,,Kodeks Przedszkolaka” i każdego dnia uczymy się przestrzegać zawartych w nim zasad. Bardzo lubimy wspólne zabawy muzyczno-ruchowe, śpiew oraz zabawy na świeżym powietrzu.Po wakacjach jesteśmy wypoczęci i pełni energii, by każdego dnia odkrywać otaczający nas świat.

Owocowy zawrót głowy

Miniony tydzień upłynął przedszkolakom pod hasłem ,,Jesień w sadzie". Dzieci przyniosły owoce, rozpoznawały je i nazywały drzewa owocowe Potrafiły klasyfikować owoce ze względu na ich pochodzenie. Każdy w naszej grupie już wie, że owoce są bogatym źródłem witam oraz...

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 28 września wspólnie z gr. Biedronki obchodziliśmy ważną uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka. Wszyscy odśpiewaliśmy przedszkolny Hymn, oraz znane nam piosenki. Na zakończenie odbyło się pasowanie oraz wręczenie dyplomów dla dzieci, które rozpoczęły...

Bezpieczni na drodze

Dzieci z grup Pszczółek, Biedronek oraz Stokrotek uczestniczyły w warsztatach pod hasłem ,, Jestem bezpieczny na drodze .’’Dzieci w praktyczny sposób uczyły się prawidłowego i bezpiecznego zachowania się na ulicy i w jej pobliżu .Odgrywały rolę  pieszych , policjantów...

Bezpieczny przedszkolak

W minionym tygodniu poznaliśmy zasady bezpieczeństwa w ruchu ulicznym. Wybraliśmy się na spacer na najbliższe skrzyżowanie, podczas którego uważnie obserwowaliśmy ruch pieszy i kołowy. Poznaliśmy także charakterystyczne znaki drogowe, oznakowanie przejścia dla...

Do przedszkola

Rano budzę się, jaki piękny to czas, słońce wstało już, a więc pora wstać. Szybko myję się, jem śniadanie i już gotów jestem , bo chcę już iść, chcę już iść. ref.: Do przedszkola, do przedszkola, jak cudownie tutaj co dzień mija czas. Do przedszkola, do przedszkola, o...

Rymowanki

Gdy czerwone światło świeci, stoją wszyscy - dorośli i dzieci. Gdy świeci światło zielone, każdy może przejść na drugą stronę.

Pożegnanie przedszkola

POŻEGNANIE U STOKROTEK Wkrótce wakacje, pożegnania nadszedł czas, starsze koleżanki i koledzy musimy pożegnać Was. Pięknymi słowami, tańcami i piosenkami pożegnaliśmy znaczną część dzieci z naszej grupy, które po wakacjach będą uczęszczały do pierwszej klasy. Oni...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak