Witamy na blogu grupy Stokrotki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Stokrotki

stokrotka

Wychowawcą grupy jest pani Joanna Wawrzyniak.

Grupa ,,Stokrotki” jest bardzo zróżnicowana wiekowo. Uczęszcza do niej 18 dzieci w wieku 4,5 i 6 lat. Od września dołączyło do grupy 9 dzieci nowych, którymi troskliwie opiekują się starsi koledzy.Wspólnie ustaliliśmy ,,Kodeks Przedszkolaka” i każdego dnia uczymy się przestrzegać zawartych w nim zasad. Bardzo lubimy wspólne zabawy muzyczno-ruchowe, śpiew oraz zabawy na świeżym powietrzu.Po wakacjach jesteśmy wypoczęci i pełni energii, by każdego dnia odkrywać otaczający nas świat.

Andrzejki z rodzicami

28 listopada gościliśmy na zajęciach naszych rodziców. Wspólnie uczestniczyliśmy w andrzejkowych wróżbach i zabawach. Dowiedzieliśmy się m. in., jaki będzie nasz przyszły zawód, ile dostaniemy prezentów pod choinkę lub na co uważać w najbliższym czasie. Nie zabrakło...

Dzień Pluszowego Misia

Tradycją naszego przedszkola są coroczne obchody Dnia Pluszowego Misia. Ma ono dla nas szczególne znaczenie, bo przecież patronem naszej placówki jest - Miś Uszatek. W piątek 24 listopada każdy z nas przyniósł z domu swoją ulubioną maskotkę - misia. Ze swoimi...

To Mikołaj

1. Cichą nocą, w grudniowy czas. Na saneczkach czarodziejskich pędzi niczym wiatr. A kto? A kto? A kto? Kto to taki? Ref. To Mikołaj, to Mikołaj z długą brodą. Wszystkie dzieci już doczekać się nie mogą. By przyjechał i prezenty dał każdemu z nas. Gdy przybędzie...

Nasze zdrowie

Doktor Rybka niech nam powie jak należy dbać o zdrowie! Kto chce prosty być jak trzcina, gimnastyką dzień zaczyna! Całe ciało myje co dzień pod prysznicem w zimnej wodzie. Wie, że zęby białe, czyste lubią szczotkę i dentystę! Pije mleko, wie, że zdrowo chrupać marchew...

Segregolandia

W dniu 14 listopada dzieci z gr. Biedronki, Pszczółki i Stokrotki uczestniczyły w warsztatach ekologicznych ,,Segregolandia" organizowanych przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. Podczas zajęć dzieci poznały zasady segregowania śmieci oraz zalety...

Wizyta na poczcie

W dniu 7 listopada ,,Stokrotki" wybrały się do Urzędu Pocztowego. Dzieci zwiedzały różne pomieszczenia, zapoznały się z ich funkcjami. Poznały etapy drogi listu od nadawcy do adresata. Przedszkolaki mogły osobiście przybić pieczątkę z datą, jaką przybija się na...

Święto niepodłegłości

W przeddzień Święta Niepodległości udaliśmy się na rynek pod pamiątkową tablicę, by oddać hołd walczącym o wolność naszej ojczyzny. Poznaliśmy także symbole narodowe: flagę, godło oraz śpiewaliśmy hymn, pamiętając oczywiście o zachowaniu właściwej postawy oraz powagi....

Przedstawienie teatralne

W dniu 16.11.2017 dzieci z grup Stokrotki i Pszczółki otrzymały zaproszenie do Biblioteki Miejskiej w Bojanowie na teatrzyk pt. „Pippi is coming”. Dzieci z zainteresowaniem i entuzjazmem oglądały przedstawienie, które łączyło naukę i zabawę. Wraz z aktorami teatru...

Stokrotki poznają przyrodę

W miesiącu październiku w sposób szczególny wzbogacaliśmy wiedzę przyrodniczą. ,,DZIEŃ JESIENI" Rozwiązywaliśmy jesienną krzyżówkę oraz quiz. Dopasowywaliśmy liście i owoce do właściwego drzewa. Nie zabrakło także śpiewu i jesiennych pląsów przy muzyce. Na zakończenie...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak