Witamy na blogu grupy Stokrotki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Stokrotki

stokrotka

Wychowawcą grupy jest pani Joanna Wawrzyniak.

Grupa ,,Stokrotki” jest bardzo zróżnicowana wiekowo. Uczęszcza do niej 18 dzieci w wieku 4,5 i 6 lat. Od września dołączyło do grupy 9 dzieci nowych, którymi troskliwie opiekują się starsi koledzy.Wspólnie ustaliliśmy ,,Kodeks Przedszkolaka” i każdego dnia uczymy się przestrzegać zawartych w nim zasad. Bardzo lubimy wspólne zabawy muzyczno-ruchowe, śpiew oraz zabawy na świeżym powietrzu.Po wakacjach jesteśmy wypoczęci i pełni energii, by każdego dnia odkrywać otaczający nas świat.

Czekam na wiosnę [wiersz]

 ,,CZEKAM NA WIOSNĘ" Dość mam sanek, nart i śniegu. Chcę już w piłkę grać! Po zielonej trawie biegać, w berka sobie grać! Dość mam chlapy i roztopów, szarych smutnych dni. Przybądź, wiosno, jak najprędzej, rozchmurz niebo mi. Przynieś kwiaty, promień słonka, zieleń...

Dzień Przyjaźni

W dniu 9 lutego obchodzono w gr. STOKROTKI ,,Dzień Przyjaźni". Poprzez różne zabawy przedszkolacy mogli się dowiedzieć, jak ważne są relacje z innymi ludźmi, jak cenne jest mieć dobrych kolegów, przyjaciela, czy przyjaciół oraz jak samemu być dobrym przyjacielem czy...

Wizyta w szkolnej bibliotece

W lutym udaliśmy się do szkolnej biblioteki. Bibliotekarka - p. Agata Sieńko opowiedziała nam o zasadach wypożyczania książek. Przeczytała nam wiersz, dzięki którym dowiedzieliśmy się, jak należy dbać o książki, by służyły nam jak najdłużej. Mogliśmy zapoznać się też...

Konkurs “Stroik Bożonarodzeniowy”

W dniu 19 grudnia 2017r. został rozstrzygnięty wewnątrzgrupowy konkurs plastyczny "STROIK BOŻONARODZENIOWY". Wzięło w nim udział siedmioro dzieci z gr. "Stokrotki" wraz z członkami rodzin. Celem tego konkursu było: - rozwijanie twórczości i wyobraźni dziecięcej, -...

W klimacie świąt Bożego Narodzenia

Miesiąc grudzień upłynął nam w prawdziwie świątecznej atmosferze. ,,SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM" 6 grudnia spotkaliśmy się ze św. Mikołajem. Czekaliśmy na niego z niecierpliwością. Każdy z nas otrzymał upominek. Na koniec zaśpiewaliśmy świąteczną piosenkę. ,,KARTKI Z...

Dzień osób niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w gr. Stokrotki przybliżona została tematyka niepełnosprawności ruchowej, intelektualnej oraz osób niewidomych i niesłyszących. Dzieci mogły się przekonać, jak czują się osoby...

Andrzejki z rodzicami

28 listopada gościliśmy na zajęciach naszych rodziców. Wspólnie uczestniczyliśmy w andrzejkowych wróżbach i zabawach. Dowiedzieliśmy się m. in., jaki będzie nasz przyszły zawód, ile dostaniemy prezentów pod choinkę lub na co uważać w najbliższym czasie. Nie zabrakło...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak