Witamy na blogu grupy Stokrotki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Stokrotki

stokrotka

Wychowawcą grupy jest pani Joanna Wawrzyniak.

Grupa ,,Stokrotki” jest bardzo zróżnicowana wiekowo. Uczęszcza do niej 18 dzieci w wieku 4,5 i 6 lat. Od września dołączyło do grupy 9 dzieci nowych, którymi troskliwie opiekują się starsi koledzy.Wspólnie ustaliliśmy ,,Kodeks Przedszkolaka” i każdego dnia uczymy się przestrzegać zawartych w nim zasad. Bardzo lubimy wspólne zabawy muzyczno-ruchowe, śpiew oraz zabawy na świeżym powietrzu.Po wakacjach jesteśmy wypoczęci i pełni energii, by każdego dnia odkrywać otaczający nas świat.

,,MÓJ KOLEGO Z ZERÓWKI”

1. MÓJ KOLEGO Z ZERÓWKI     MAMY PO SIEDEM LAT, TAK, TAK, TAK.     ŚMIEJE DO NAS SIĘ ŚWIAT, TAK, TAK, TAK,     CZEKA SZKOŁA.     MÓJ KOLEGO Z ZERÓWKI     MIŁO BYŁO CIĘ ZNAĆ, TAK, TAK, TAK.     ALE ŻEGNAĆ SIĘ CZAS, TAK, TAK, TAK,     SZKOŁA WOŁA. REF.: W ZERÓWCE BYŁO...

Gimnazjaliści – przedszkolakom

We wtorek 15 maja w ramach edukacyjnego projektu ,,Gimnazjaliści - przedszkolakom", odwiedzili nas uczniowie klasy II bojanowskiego gimnazjum. Pod okiem p. psycholog Marty Niemczynowskiej gimnazjalistki przygotowały zajęcia nawiązujące do przyszłych zawodów dzieci....

Spacer ulicami miasta

W dniu 10 maja wybraliśmy się na spacer ulicami miasta. Szukaliśmy charakterystycznych miejsc i budowli Bojanowa. Rozpoznaliśmy m.in.: parafialny kościół, Urząd Miasta, rynek. Po drodze wstąpiliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie jak zwykle miło przyjęły nas...

Wystawa pocztówek Bojanowa

W dniu 24 kwietnia odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną. Obejrzeliśmy piękna wystawę starych kartek pocztowych Bojanowa. Oczywiście - jak to w bibliotece -  przeglądaliśmy książki z ulubionymi postaciami bajkowymi, a kilka z nich wypożyczyliśmy, by poczytać je w...

W wiosennym klimacie

W pierwszych dniach wiosny założyliśmy w sali kącik przyrodniczy. Posadziliśmy hiacynty, cebulę oraz posialiśmy rzeżuchę. Nasi dyżurni codziennie dbali o to, by nie brakowało im wody. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Hiacynty pięknie zakwitły, tworząc w sali...

Spotkanie z zajączkiem

Na kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi do dzieci z gr. Stokrotki, Biedronki i Pszczółki przybył Zajączek. Dzieci czekały na niego z wielką niecierpliwością. Były wspólne zabawy ruchowe oraz tańce. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał od gościa mały...

,DAJ RĘKĘ WIOSENKO [piosenka]

,,DAJ RĘKĘ WIOSENKO" 1. Ciepły szalik śpi już w szafie, słońce zerka w okna. Obudziły się krokusy, bo wróciła wiosna. Ref.: Daj rękę, Wiosenko i chodź razem z nami. Motylek cytrynek będzie nas prowadził. Zaspany tatarak przegląda się w wodzie i kwiaty się stroją na...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak