Witamy na blogu grupy Pszczółki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Pszczółki

Wychowawcą grupy jest Alicja Balbus

Do grupy Pszczółek  uczęszczają dzieci 6- letnie. Grupa liczy 24 dzieci, 17 chłopców i 7 dziewczynek .Z dziećmi pracują dwie panie nauczycielki: pani Ala oraz pani Agnieszka a pomaga im pani Kasia. To nasz ostatni rok w przedszkolu ,musimy więc dobrze przygotować się do podjęcia nauki w szkole. W naszej grupie ,, uczymy się bawiąc i bawimy ucząc ‘’.Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych i poznania otaczającego nas świata .Pomaga nam w tym nasza własna aktywność , wyobraźnia i chęć zdobywania wiedzy .

Mamy nadzieję, że będzie to rok ciekawy, obfitujący w niezapomniane przeżycia a praca w tym roku szkolnym przyniesie dużo satysfakcji i radości nam samym, naszym paniom i rodzicom .

Segregolandia

W dniu 14 listopada dzieci z gr. Biedronki, Pszczółki i Stokrotki uczestniczyły w warsztatach ekologicznych ,,Segregolandia" organizowanych przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. Podczas zajęć dzieci poznały zasady segregowania śmieci oraz zalety...

Przedstawienie teatralne

W dniu 16.11.2017 dzieci z grup Stokrotki i Pszczółki otrzymały zaproszenie do Biblioteki Miejskiej w Bojanowie na teatrzyk pt. „Pippi is coming”. Dzieci z zainteresowaniem i entuzjazmem oglądały przedstawienie, które łączyło naukę i zabawę. Wraz z aktorami teatru...

Wycieczka do Leszna

Celem naszej wycieczki do Leszna była wizyta w Castoramie. Po przybyciu na miejsce przywitał nas pan Darek, który został naszym przewodnikiem po wszystkich działach sklepu. Na początku wszystkie dzieci miały okazję zostać sprzedawcą i nabijać produkty na kasę...

Warsztaty “Tacy sami”

Grupa Pszczółek wzięła udział w bardzo ciekawych warsztatach pod hasłem ,, Tacy sami ‘’.Głównym bohaterem tego spotkania był niepełnosprawny Tomek oraz jego koleżanka Malwinka. Tomek opowiedział dzieciom, dlaczego musi poruszać się tylko na wózku i w jaki sposób radzi...

Mini Zoo

W zeszłym tygodniu omawialiśmy tematy związane ze zwierzątkami domowymi .Dzieci mogły przynieść do naszej sali swoje pupile domowe. I tak nasza sala zamieniła się w małe zoo . W codziennych zajęciach towarzyszyły nam liczne chomiki , dwa sympatyczne króliki, słoiki z...

Witaminki

1. Zapukała raz marchewka do przedszkola, za marchewką idą groszek i fasola. Z tyłu się cebulka toczy i przeciera złote oczy. Do przedszkola dzisiaj chcemy wszystkie wejść! Ref: Idą, idą witaminki dla całej przedszkolnej rodzinki. Samo zdrowie, samo zdrowie, każdy ci...

Dzień chłopca

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę! Dnia 29.09.2017r. obchodziliśmy w Przedszkolu Dzień Chłopaka. Dzień ten upłynął nam w miłej i...

Pszczółki sprzątają świat

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". 28 września dzieci z grupy Pszczółki pod nadzorem osób dorosłych i przy ich pomocy uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę. Dzieci „uzbrojone" w...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak