Witamy na blogu grupy Pszczółki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Pszczółki

Wychowawcą grupy jest Alicja Balbus

Do grupy Pszczółek  uczęszczają dzieci 6- letnie. Grupa liczy 24 dzieci, 17 chłopców i 7 dziewczynek .Z dziećmi pracują dwie panie nauczycielki: pani Ala oraz pani Agnieszka a pomaga im pani Kasia. To nasz ostatni rok w przedszkolu ,musimy więc dobrze przygotować się do podjęcia nauki w szkole. W naszej grupie ,, uczymy się bawiąc i bawimy ucząc ‘’.Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych i poznania otaczającego nas świata .Pomaga nam w tym nasza własna aktywność , wyobraźnia i chęć zdobywania wiedzy .

Mamy nadzieję, że będzie to rok ciekawy, obfitujący w niezapomniane przeżycia a praca w tym roku szkolnym przyniesie dużo satysfakcji i radości nam samym, naszym paniom i rodzicom .

Dzień chłopca

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę! Dnia 29.09.2017r. obchodziliśmy w Przedszkolu Dzień Chłopaka. Dzień ten upłynął nam w miłej i...

Pszczółki sprzątają świat

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". 28 września dzieci z grupy Pszczółki pod nadzorem osób dorosłych i przy ich pomocy uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę. Dzieci „uzbrojone" w...

Bezpieczni na drodze

Dzieci z grup Pszczółek, Biedronek oraz Stokrotek uczestniczyły w warsztatach pod hasłem ,, Jestem bezpieczny na drodze .’’Dzieci w praktyczny sposób uczyły się prawidłowego i bezpiecznego zachowania się na ulicy i w jej pobliżu .Odgrywały rolę  pieszych , policjantów...

Pasowanie na przedszkolaka

28.09.2017   wraz z dziećmi z grupy Stokrotki odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Nasza Oliwka została przedszkolakiem. wspólnie śpiewaliśmy piosenki : Pasowanie, Jestem sobie przedszkolaczek i Hymn Przedszkola. KOPIOWANIE I...

Spotkanie z policjantką

W poniedziałek do szkoły przyszła pani policjantka i wraz z uczniami klas pierwszych Pszczółki mogły wysłuchać rad i ostrzeżeń jakich im  udzieliła . Dzieci przypomniały sobie jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze i , że po zmroku zawsze trzeba nosić elementy...

Wiersz “Kodeks przedszkolaka”

1.Kto chce pani coś powiedzieć, zaśpiewać piosenkę, wie, że najpierw w górę trzeba podnieść rękę.   2.Czarodziejskie słowa, proszę, przepraszam, dziękuję, mówmy jak najczęściej to nic nie kosztuje.   3.Choć na dworze jest pochmurno dzieci dobrze o tym...

Konkurs

W dniu 2 czerwca w naszej grupie, został rozstrzygnięty rodzinny konkurs plastyczny pt. "Wianek dla Pani Wiosny". Na konkurs dostarczono 6 wianków, które oceniała komisja w składzie: p. Joanna Wawrzyniak, p. Natalia Leciejewska i p. Sonia Dworacka. Wyłoniono trzech...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak