Witamy na blogu grupy Pszczółki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Pszczółki

Wychowawcą grupy jest Alicja Balbus

Do grupy Pszczółek  uczęszczają dzieci 6- letnie. Grupa liczy 24 dzieci, 17 chłopców i 7 dziewczynek .Z dziećmi pracują dwie panie nauczycielki: pani Ala oraz pani Agnieszka a pomaga im pani Kasia. To nasz ostatni rok w przedszkolu ,musimy więc dobrze przygotować się do podjęcia nauki w szkole. W naszej grupie ,, uczymy się bawiąc i bawimy ucząc ‘’.Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych i poznania otaczającego nas świata .Pomaga nam w tym nasza własna aktywność , wyobraźnia i chęć zdobywania wiedzy .

Mamy nadzieję, że będzie to rok ciekawy, obfitujący w niezapomniane przeżycia a praca w tym roku szkolnym przyniesie dużo satysfakcji i radości nam samym, naszym paniom i rodzicom .

Spotkanie z zajączkiem

Na kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi do dzieci z gr. Stokrotki, Biedronki i Pszczółki przybył Zajączek. Dzieci czekały na niego z wielką niecierpliwością. Były wspólne zabawy ruchowe oraz tańce. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał od gościa mały...

Dzień Wody

28 marca obchodziliśmy w naszej grupie Dzień wody . W tym dniu wszystkie dzieci ubrały się w niebieskie kolory i każdy przed zajęciami otrzymał  symbol wody – małą niebieską kroplę. Oprócz zabaw , konkursów i doświadczeń z wodą, dzieci dowiedziały się , jak ważna w...

Dzień Biały

30 stycznia obchodziliśmy w grupie Dzień Biały i  właśnie tego dnia dzieci przyszły ubrane na biało. Za oknem zimy nie widać więc wraz z grupą wybraliśmy się na biegun północny, aby bliżej poznać mieszkające tam zwierzęta. Dzieci poznały białe zwierzęta takie jak: lis...

Piosenka -Lot Kosmiczny

 LOT KOSMICZNY Kosmos jest zagadką, Jest nie lada gratką. Będziesz lecieć tam. Wsiadam do rakiety. Szybszej niż komety. - Już przygodę mam. ref. Lot kosmiczny, lot kosmiczny, Marzy o nim każdy z nas. Ponad dźwiękiem, ponad światłem. Tajemniczych szukam tras. Lot...

Konkurs recytatorski

15 grudnia w naszej grupie odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Zimowy wierszyk ‘’. Udział w grupowym konkursie zadeklarowało 11 dzieci .Wszyscy ochotnicy musieli do konkursu przygotować się w domu- wybrać wiersz o zimowej tematyce i nauczyć się go na pamięć....

Choinka

Grudzień to czas na ubieranie przedszkolnej choinki. Dzieci z grupy Pszczółki ze swoimi paniami uczestniczyły w wykonywaniu ozdób choinkowych i stroiły najpiękniejszą grupową choinkę. Wszystkie ozdoby były wykonane przepięknie. Na choince pojawiły się własnoręcznie...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak