Witamy na blogu grupy Pajacyki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Pajacyki

pajacyk-1

Wychowawczynią grupy jest Joanna Bijak

„Pajacyki” to grupa dzieci  3-4-letnich. Większość z nich uczęszcza do Przedszkola im. Misia Uszatka już drugi rok. Od września 2017 roku dołączyło do grupy sześć osób i jest nas razem 25.
Przez cały rok szkolny przedszkolaki będą „uczyli  się  bawiąc i bawili  ucząc”. Wszystkie działania zmierzać będą  do lepszego poznania siebie, dostrzeżenia innych, głębszego poznania świata. Dzieci będą doskonalić umiejętności społeczne, samoobsługowe, kształtować  umiejętność samodzielnego działania oraz dokonywania prostych wyborów.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2017 przedszkolacy z grup ZAJĄCZKI, PAJACYKI i USZATKI spotkali się w sali Uszatków aby wspólnie z pracownikami przedszkola świętować Dzień Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowały dzieci z grupy USZATKI wspólnie z panią Martą i Iloną. Dzieci...

Spotkanie z policjantem

10 października 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem , panem Łukaszem, pracującym na co dzień w Rewirze Dzielnicowych w Bojanowie. Tematem spotkania było przypomnienie i utrwalenie dzieciom zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących...

Dzień drzewa

Miś Uszatek i przedszkolacy bardzo kochają przyrodę, dlatego 10 października w Światowy Dzień Drzewa dzieci z wszystkich grup posadziły drzewa w ogrodzie przedszkolnym: • Zajączki – sosnę; • Pajacyki – świerk; • Uszatki – brzozę. Duże drzewa otrzymały prezent w...

Kasztankowa gra

1.Wiatr pogłaskał stary kasztan po złotej czuprynie, A w ogródku już kasztanki skaczą po ścieżynie. Kto się z nami bawić chce w kasztankową grę? 2.Jeden w prawo, drugi w lewo, trzeci skoczył boczkiem, Ten malutki, okrąglutki w trawie błyska oczkiem. Kto się z nami...

Dzień chłopców

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę! Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy...

Pasowanie na przedszkolaka

Dzień 28 września pozostanie na długo w pamięci dzieci, które 1 września 2017 roku po raz pierwszy przekroczyły próg Przedszkola im. Misia Uszatka w Bojanowie. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W...

Warsztaty “Bezpieczny przedszkolak”

27 września Zajączki, Pajacyki i Uszatki uczestniczyły w warsztatach "Bezpieczny przedszkolak". Dzieci  w sposób aktywny poznawały zasady ruchu drogowego . Wcześniej wiadomości dotyczące bezpieczeństwa na drogach dzieci zgłębiały podczas zajęć dydaktycznych...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak