Witamy na blogu grupy Pajacyki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Pajacyki

pajacyk-1

Wychowawczynią grupy jest Joanna Bijak

„Pajacyki” to grupa dzieci  3-4-letnich. Większość z nich uczęszcza do Przedszkola im. Misia Uszatka już drugi rok. Od września 2017 roku dołączyło do grupy sześć osób i jest nas razem 25.
Przez cały rok szkolny przedszkolaki będą „uczyli  się  bawiąc i bawili  ucząc”. Wszystkie działania zmierzać będą  do lepszego poznania siebie, dostrzeżenia innych, głębszego poznania świata. Dzieci będą doskonalić umiejętności społeczne, samoobsługowe, kształtować  umiejętność samodzielnego działania oraz dokonywania prostych wyborów.

Dzień Kobiet u Pajacyków

„Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, W domu, w przedszkolu, na wycieczce. Każdego dnia dobry uczynek - To jest od chłopców upominek" W naszym przedszkolu  również  w piękny marcowy dzień uczciliśmy święto kobiet, zarówno tych małych jak  i dużych. Chłopcy zaśpiewali...

Światowy Dzień Pizzy

9 lutego to światowy dzień pizzy – ulubionej potrawy wielu z nas. Nie mogliśmy pominąć takiego święta,  dlatego też od rana zabraliśmy się do przygotowania własnej pizzy, nazwanej przez dzieci „Pizza ala pajacyk”. Wielką frajdę  sprawiło wszystkim  przygotowywanie...

Dzień przyjaźni i życzliwości

8 lutego ZAJĄCZKI, PAJACYKI u USZATKI obchodziły Dzień przyjaźni i życzliwości. Podczas zajęcia wspólnego dla wszystkich grup dzieci przybliżyły sobie czym jest miłość, przyjaźń i życzliwość dla innych. Bawiliśmy się przy muzyce, rozwiązywaliśmy bajkowe  , uczuciowe ...

Dzień Biały

W miniony piątek tj. 26.01.2018 w Naszym przedszkolu odbył się Dzień Biały. W tym szczególnym dniu wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola przyszli ubrani na biało. Dzieci z grup Zajączki, Pajacyki i Uszatki spotkały się w jednej Sali na wspólnej nauce i zabawie....

Nasze piosenki

KOLOROWA PIOSENKA 1. Gdy na dworze pada deszcz kiedy wszystko szare jest wyjmij kredki i narysuj to co tylko chcesz ref. Na niebiesko, fioletowo żółto i różowo na zielono, na czerwono bis i pomarańczowo. 2. Chociaż pada szary deszcz Kredki z deszczu śmieją się. Każda...

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 9 listopada, w naszym przedszkolu odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a...

Dzień Pani Jesieni

23 października w sali Uszatków zagościła Jesień. tego dnia Zajączki, Pajacyki i Uszatki obchodziły Dzień Jesieni. Dzieci ubrane były w barwy jesieni, a niektóre przebrane między innymi za Panią Jesień, Jesiennego ogrodnika, Jeża, Jesienny liść. Wspólnie bawiliśmy się...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak