Witamy na blogu grupy Pajacyki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Pajacyki

pajacyk-1

Wychowawczynią grupy jest Joanna Bijak

„Pajacyki” to grupa dzieci  3-4-letnich. Większość z nich uczęszcza do Przedszkola im. Misia Uszatka już drugi rok. Od września 2017 roku dołączyło do grupy sześć osób i jest nas razem 25.
Przez cały rok szkolny przedszkolaki będą „uczyli  się  bawiąc i bawili  ucząc”. Wszystkie działania zmierzać będą  do lepszego poznania siebie, dostrzeżenia innych, głębszego poznania świata. Dzieci będą doskonalić umiejętności społeczne, samoobsługowe, kształtować  umiejętność samodzielnego działania oraz dokonywania prostych wyborów.

Nasze piosenki

KOLOROWA PIOSENKA 1. Gdy na dworze pada deszcz kiedy wszystko szare jest wyjmij kredki i narysuj to co tylko chcesz ref. Na niebiesko, fioletowo żółto i różowo na zielono, na czerwono bis i pomarańczowo. 2. Chociaż pada szary deszcz Kredki z deszczu śmieją się. Każda...

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 9 listopada, w naszym przedszkolu odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a...

Dzień Pani Jesieni

23 października w sali Uszatków zagościła Jesień. tego dnia Zajączki, Pajacyki i Uszatki obchodziły Dzień Jesieni. Dzieci ubrane były w barwy jesieni, a niektóre przebrane między innymi za Panią Jesień, Jesiennego ogrodnika, Jeża, Jesienny liść. Wspólnie bawiliśmy się...

Wizyta w bibliotece

W dniu 18 października 2017 roku, dzieci z grupy Pajacyki wraz z opiekunkami, odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Bojanowie. Przedszkolaki zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla...

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2017 przedszkolacy z grup ZAJĄCZKI, PAJACYKI i USZATKI spotkali się w sali Uszatków aby wspólnie z pracownikami przedszkola świętować Dzień Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowały dzieci z grupy USZATKI wspólnie z panią Martą i Iloną. Dzieci...

Spotkanie z policjantem

10 października 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem , panem Łukaszem, pracującym na co dzień w Rewirze Dzielnicowych w Bojanowie. Tematem spotkania było przypomnienie i utrwalenie dzieciom zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących...

Dzień drzewa

Miś Uszatek i przedszkolacy bardzo kochają przyrodę, dlatego 10 października w Światowy Dzień Drzewa dzieci z wszystkich grup posadziły drzewa w ogrodzie przedszkolnym: • Zajączki – sosnę; • Pajacyki – świerk; • Uszatki – brzozę. Duże drzewa otrzymały prezent w...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak