Witamy na blogu grupy Pajacyki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Pajacyki

pajacyk-1

Wychowawczynią grupy jest Joanna Bijak

„Pajacyki” to grupa dzieci  3-4-letnich. Większość z nich uczęszcza do Przedszkola im. Misia Uszatka już drugi rok. Od września 2017 roku dołączyło do grupy sześć osób i jest nas razem 25.
Przez cały rok szkolny przedszkolaki będą „uczyli  się  bawiąc i bawili  ucząc”. Wszystkie działania zmierzać będą  do lepszego poznania siebie, dostrzeżenia innych, głębszego poznania świata. Dzieci będą doskonalić umiejętności społeczne, samoobsługowe, kształtować  umiejętność samodzielnego działania oraz dokonywania prostych wyborów.

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW U PAJACYKÓW

W piątek, 25 maja 2018 r zaprosiliśmy rodziców do przedszkola. W ten dzień w grupie Pajacyki odbyły się zajęcia otwarte. Licznie przybyli rodzice wzięli udział w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonym przez ratowników z firmy” Scot – med „, pana Łukasza...

GIMNAZJALIŚCI – PRZEDSZKOLAKOM

W czwartek, 5 kwietnia dzieci z grupy „Pajacyki” miały szczególnych gości. Odwiedziły nas uczennice z gimnazjum w Bojanowie. W ramach projektu „Gimnazjaliści – przedszkolakom”,  pod czujnym okiem pani psycholog Marty Niemczynowskiej dziewczyny poprowadziły zajęcia o...

MASZERUJE WIOSNA [piosenka]

Tam daleko, gdzie wysoka sosna maszeruje drogą mała wiosna ma spódniczkę mini, sznurowane butki i jeden warkoczyk krótki. Maszeruje wiosna a ptaki wokoło lecą i świergoczą głośno i wesoło Maszeruje wiosna, w ręku trzyma kwiat gdy go w górę wznosi - zielenieje świat....

Zajączek

Jak co roku, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Przychodzi, a raczej kica, z prezentami dla dzieci. Ale nie zostawia ich ot tak, po prostu. Przygotowuje dla dzieci mnóstwo poleceń i zadań, których rozwiązanie prowadzi...

Marzanna

Budząca się do życia przyroda- pierwsze przebiśniegi, krokusy, śpiewające skowronki  przypominają nam  o nadejściu nowej pory roku. Lada dzień pojawią się bociany,  usłyszymy ich miły klekot. Pierwszy dzień wiosny  jest jednym z bardziej wyczekiwanych dni w roku przez...

Dzień Kobiet u Pajacyków

„Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, W domu, w przedszkolu, na wycieczce. Każdego dnia dobry uczynek - To jest od chłopców upominek" W naszym przedszkolu  również  w piękny marcowy dzień uczciliśmy święto kobiet, zarówno tych małych jak  i dużych. Chłopcy zaśpiewali...

Światowy Dzień Pizzy

9 lutego to światowy dzień pizzy – ulubionej potrawy wielu z nas. Nie mogliśmy pominąć takiego święta,  dlatego też od rana zabraliśmy się do przygotowania własnej pizzy, nazwanej przez dzieci „Pizza ala pajacyk”. Wielką frajdę  sprawiło wszystkim  przygotowywanie...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak