Witamy na blogu grupy Motylki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia grupy Motylki

motylki1Wychowawczynią w grupie jest pani Alicja Sierakowska

Do oddziału Przedszkola w Gościejewicach od września będzie uczęszczać 18 dzieci (10 – 6 latków, 2 – 5 latków i 6 – 4 latków). Grupa starsza obiecała  w czerwcu, że otoczy szczególną opieką nasze maluszki.Na Motylki czeka przygotowana sala, kilka nowych zabawek, dużo nauki i wesołej zabawy.

U Motylków

1. Wizyty Motylków Na końcu września Motylki spotkały się z panem Dyrektorem naszej szkoły Dariuszem Sikorą. Zostały bardzo miło przyjęte. Pan dyrektor opowiedział o swojej pracy. Największą atrakcją dla dzieci okazał się monitoring, który zapewnia wszystkim...

czytaj dalej

Sprzątanie świata

W piątek 15.09.2017r po śniadaniu Motylki wyruszyły „Sprzątać świat”. Przed wyjściem dokładnie opisywały worki, aby segregować zebrane śmieci. Jak co roku dzieci sprzątały polną drogę prowadzącą do lasu. Nawet nasze „Maluszki” wiedzą, że o środowisko wokół nas trzeba...

czytaj dalej

Początek roku szkolnego

Motylki z wielką radością powitały nowych kolegów i koleżanki. Wspólnie uczą się zasad dobrego zachowania – stworzyły kodeks grupy. Potrafią coraz zgodniej bawić się na boisku szkolnym. Wiedzą, że „W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Kulturalnie spożywają posiłki –...

czytaj dalej

Motylki żegnają przedszkole

IDZIEMY DO KLASY PIERWSZEJ 6-latki w maju dwukrotnie (04.05 i 26.05) uczestniczyły w lekcjach zorganizowanych przez wychowawcę klasy I Szkoły Podstawowej w Gościejewicach. Natomiast 19.06.2017r spotkały się z nowym wychowawcą p. A.Ratajczak. Nauczycielka poznała...

czytaj dalej

Maj u Motylków

Dzień Marchewki W poniedziałek 08.05.2017r Motylki Dniem Marchewki zakończyły realizację programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci od września uczyły się podstaw zdrowego odżywiania, ochrony otaczającego nas środowiska, szacunku dla roślin i zwierząt, aktywnego...

czytaj dalej

Zajączek odwiedza Motylki

W środę 12 kwietnia Motylki znalazły w przygotowanym dla Zajączka gniazdku tajemniczy list. To zając Kitka napisał do dzieci prośbę, aby wytrwale, po śladach szukały niespodzianek. Udało się (ale po wielkich trudach) dotrzeć do klasy trzeciej, gdzie czekały gniazdka....

czytaj dalej

Spotkanie z pisarką

W środę 19 kwietnia w naszej szkole gościła pisarka pani Wanda Szymanowska. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Przypomniała książkę, którą znają wszyscy ze spotkania w ramach akcji „Poczytaj mi...” pt. „Ciapek”. Następnie pani Wanda nauczyła dzieci piosenki o...

czytaj dalej

Motylkowy marzec

ŚWIĘTO KOBIET Nareszcie nadszedł marzec. Od rana 8 marca dziewczynki czekały na życzenia od chłopców. Były nie tylko życzenia, ale też upominki. Cały dzień upłynął wśród radosnej muzyki, wspólnych zabaw, konkursów i rywalizacji. DZIEŃ BIAŁY, DZIEŃ ZIELONY I POWITANIE...

czytaj dalej

Motylki w świecie literatury

Poczytaj mi ... W środę 1 marca gościła w naszej szkole pani dyrektor A. Sikora. Razem z panią dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Gościejewicach czytały fragment książki Małgorzaty Kadysz „Zaklęte marzenia”. Było to kolejne spotkanie w ramach akcji...

czytaj dalej

Motylki na przedstawieniu

We wtorek 24 stycznia Motylki wyjechały do Leszna. Dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. „Jaś i Małgosia”. Przedszkolaki dobrze znały tą bajkę. Przedstawienie było bardzo wymowne i wszystkim się podobało. Towarzyszyły nam dwie mamy pani Małgosia i pani Krysia....

czytaj dalej

Dzień babci u Motylków

W środę 25 stycznia w naszej szkole gościły trzy babcie z Sowin. Rozpoczęły wizytę od czytania opowiadania I. Landau „Babcia też człowiek” uczniom całej szkoły. Następnie zostały zaproszone do sali Motylków. Przedszkolaki przygotowały wiersze, piosenki i upominki....

czytaj dalej

Motylki autorami książek

W poniedziałek 23 stycznia Motylki znowu przeniosły się w świat bajek. Tym razem to one były autorami książki. Stworzyły swoją książkę „O trzech świnkach i dobrym wilku”. Później Tomek zaproponował, aby książka była prezentem dla pani bibliotekarki. Pani Ula bardzo...

czytaj dalej

Styczeń u Motylków

Motylki w świecie książek i teatru We wtorek 3 stycznia Motylki odwiedziły bibliotekę szkolną. Zostały zapisane do biblioteki i mogą w każdy piątek wypożyczać książki. Przez cały tydzień dzieci poznawały przygody bohaterów znanych bajek i baśni. W środę 11 stycznia...

czytaj dalej

Wigilia

W czwartek 22 grudnia 2016 r. odbyła się Wigilia środowiskowa w świetlicy wiejskiej w Gościejewicach. Motylki cały tydzień ćwiczyły śpiewanie kolęd. W poniedziałek 19 grudnia kolędowały przy choince w sali – każde dziecko zaśpiewało przynajmniej jedną zwrotkę dowolnej...

czytaj dalej

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak