Witamy na blogu grupy Motylki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia grupy Motylki

motylki1Wychowawczynią w grupie jest pani Alicja Sierakowska

Do oddziału Przedszkola w Gościejewicach od września będzie uczęszczać 18 dzieci (10 – 6 latków, 2 – 5 latków i 6 – 4 latków). Grupa starsza obiecała  w czerwcu, że otoczy szczególną opieką nasze maluszki.Na Motylki czeka przygotowana sala, kilka nowych zabawek, dużo nauki i wesołej zabawy.

Walentynki

W piątek 9 lutego Motylki obchodziły Walentynki. Nie mogły doczekać się Poczty Walentynkowej. Najwięcej wielbicieli miała Maja R. – otrzymała aż siedem kartek. Nie zabrakło również słodkich serduszek i zabaw przy muzyce. [srzflalbum...

czytaj dalej

My się zimy nie boimy!

Wprawdzie zima dobiega już końca, ale Motylki korzystały z jej uroków. Kiedy tylko pojawiło się słonko dzieci chętnie biegały na świeżym powietrzu, ciesząc się resztkami śniegu. Natomiast w sali ulubioną zabawą Motylków była „Bałwankowa rodzinka”. [srzflalbum...

czytaj dalej

Balik Karnawałowy

W środę 24 stycznia w grupie Motylki odbył się balik karnawałowy. Od rana dzieci przyszły w przebraniach. Motylki witała muzyka i kolorowe światełka przygotowane przez kolegę Macieja K. Cały dzień upłynął nam bardzo szybko i radośnie. Dzieci wybrały Króla i Królową...

czytaj dalej

Babcie odwiedzają Motylki

W środę 18 stycznia gościły w naszej grupie trzy babcie z Gościejewic – pani Wanda – babcia Szymka i Kingi, pani Lucyna – babcia Leny i pani Małgosia – babcia Majki. Odwiedziły dzieci z okazji zbliżającego się Dnia Babci. Po powitaniu babcie przeniosły dzieci w świat...

czytaj dalej

Wizyty w Szkolnej Bibliotece

Czwartego stycznia Motylki spotkały się z panią bibliotekarką i od tego czasu w każdy czwartek wypożyczają książki. Starsze dzieci próbują samodzielnie czytać, młodsze oglądają ilustracje i słuchają jak czytają rodzice. Pani Urszula L. starała się zachęcić dzieci do...

czytaj dalej

Wizyta Mikołaja i rodziców

W środę 6 grudnia Motylki odwiedził Mikołaj. Towarzyszyli mu rodzice. Po wysłuchaniu wierszy i piosenek o tematyce zbliżających się Świąt nadszedł czas na rozmowę z Mikołajem i upominki. Potem rodzice uczestniczyli w zajęciu otwartym „Choinka zielona – świątecznie...

czytaj dalej

Nasz kontakt z techniką

W minionym tygodniu dzieci poznały różne formy zastosowania techniki w życiu człowieka. Nauczyły się bezpiecznego korzystania z wybranych urządzeń technicznych przy udziale osoby dorosłej. Samodzielnie przygotowały deser z wykorzystaniem pracy miksera. Motylki doszły...

czytaj dalej

Światowy dzień rzucania palenia

W trzeci czwartek listopada Motylki obchodziły Światowy Dzień Rzucania Palenia. Wzięły udział w turnieju międzyklasowym w naszej szkole. Każda klasa przygotowała do oceny gazetkę na temat szkodliwości palenia, transparent z hasłem antynikotynowym, prace plastyczne pt....

czytaj dalej

Święto niepodległości

W środę 08.11.2017r Motylki uczestniczyły w akademii szkolnej z okazji Święta Niepodległości. Dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o historii Polski. Pan dyrektor D. Sikora przypomniał dzieciom, że patriotą jest się nie tylko wtedy, gdy walczymy z bronią w ręku....

czytaj dalej

Pamiętamy o tych co odeszli

We wtorek 31.10.2017r Motylki razem z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej zapaliły znicze pod pamiątkowym kamieniem w Gościejewicach. Był to czas większej niż w innych porach roku zadumy nad ludzkim życiem i przemijaniem. Dzieci dowiedziały się, że listopad...

czytaj dalej

Jesienne wspomnienia

Motylki podsumowały w minionym tygodniu swoje spotkania z jesienią. Wspominały wyjście do lasu, gromadzenie owoców i warzyw oraz skarbów z lasu. Przez cały czas prowadzą obserwację warzyw i grzybów, które suszą oraz sznura jabłek, przygotowanego zamiast chipsów (nie...

czytaj dalej

U Motylków

1. Wizyty Motylków Na końcu września Motylki spotkały się z panem Dyrektorem naszej szkoły Dariuszem Sikorą. Zostały bardzo miło przyjęte. Pan dyrektor opowiedział o swojej pracy. Największą atrakcją dla dzieci okazał się monitoring, który zapewnia wszystkim...

czytaj dalej

Sprzątanie świata

W piątek 15.09.2017r po śniadaniu Motylki wyruszyły „Sprzątać świat”. Przed wyjściem dokładnie opisywały worki, aby segregować zebrane śmieci. Jak co roku dzieci sprzątały polną drogę prowadzącą do lasu. Nawet nasze „Maluszki” wiedzą, że o środowisko wokół nas trzeba...

czytaj dalej

Początek roku szkolnego

Motylki z wielką radością powitały nowych kolegów i koleżanki. Wspólnie uczą się zasad dobrego zachowania – stworzyły kodeks grupy. Potrafią coraz zgodniej bawić się na boisku szkolnym. Wiedzą, że „W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Kulturalnie spożywają posiłki –...

czytaj dalej

Motylki żegnają przedszkole

IDZIEMY DO KLASY PIERWSZEJ 6-latki w maju dwukrotnie (04.05 i 26.05) uczestniczyły w lekcjach zorganizowanych przez wychowawcę klasy I Szkoły Podstawowej w Gościejewicach. Natomiast 19.06.2017r spotkały się z nowym wychowawcą p. A.Ratajczak. Nauczycielka poznała...

czytaj dalej

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak