Witamy na blogu grupy Motylki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia grupy Motylki

motylki1Wychowawczynią w grupie jest pani Alicja Sierakowska

Do oddziału Przedszkola w Gościejewicach od września będzie uczęszczać 18 dzieci (10 – 6 latków, 2 – 5 latków i 6 – 4 latków). Grupa starsza obiecała  w czerwcu, że otoczy szczególną opieką nasze maluszki.Na Motylki czeka przygotowana sala, kilka nowych zabawek, dużo nauki i wesołej zabawy.

“Chcę być zdrowym uczniem”

W piątek 11 maja w oddziale Przedszkola w Gościejewicach odbył się festyn promujący zdrowy styl życia. Gościli u nas zastępca Burmistrza Bojanowa pan Krzysztof Kurpisz, Inspektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawiczu pani Grażyna Marczyńska, pani...

czytaj dalej

Urodziny Grupy

We wtorek 27 marca Motylki obchodziły swoje urodziny. Rano gościły u nas dwie mamy – mama Kingi i Szymka oraz Leny. Czytały dzieciom bajkę pt. „Motylek Filipek”. Salę ozdabiały motyle – duże i małe, wśród których odbywały się różne zabawy i konkursy przy muzyce....

czytaj dalej

Powitanie Wiosny

W środę 21.03.2018r Motylki pożegnały zimę i powitały wiosnę. Święto rozpoczął II Turniej Tańca. Każda klasa w szkole przygotowała układ choreograficzny do znanych piosenek. Motylki doskonale poradziły sobie w zmaganiach i zajęły III miejsce. Potem zaprosiliśmy...

czytaj dalej

Walentynki

W piątek 9 lutego Motylki obchodziły Walentynki. Nie mogły doczekać się Poczty Walentynkowej. Najwięcej wielbicieli miała Maja R. – otrzymała aż siedem kartek. Nie zabrakło również słodkich serduszek i zabaw przy muzyce. [srzflalbum...

czytaj dalej

My się zimy nie boimy!

Wprawdzie zima dobiega już końca, ale Motylki korzystały z jej uroków. Kiedy tylko pojawiło się słonko dzieci chętnie biegały na świeżym powietrzu, ciesząc się resztkami śniegu. Natomiast w sali ulubioną zabawą Motylków była „Bałwankowa rodzinka”. [srzflalbum...

czytaj dalej

Balik Karnawałowy

W środę 24 stycznia w grupie Motylki odbył się balik karnawałowy. Od rana dzieci przyszły w przebraniach. Motylki witała muzyka i kolorowe światełka przygotowane przez kolegę Macieja K. Cały dzień upłynął nam bardzo szybko i radośnie. Dzieci wybrały Króla i Królową...

czytaj dalej

Babcie odwiedzają Motylki

W środę 18 stycznia gościły w naszej grupie trzy babcie z Gościejewic – pani Wanda – babcia Szymka i Kingi, pani Lucyna – babcia Leny i pani Małgosia – babcia Majki. Odwiedziły dzieci z okazji zbliżającego się Dnia Babci. Po powitaniu babcie przeniosły dzieci w świat...

czytaj dalej

Wizyty w Szkolnej Bibliotece

Czwartego stycznia Motylki spotkały się z panią bibliotekarką i od tego czasu w każdy czwartek wypożyczają książki. Starsze dzieci próbują samodzielnie czytać, młodsze oglądają ilustracje i słuchają jak czytają rodzice. Pani Urszula L. starała się zachęcić dzieci do...

czytaj dalej

Wizyta Mikołaja i rodziców

W środę 6 grudnia Motylki odwiedził Mikołaj. Towarzyszyli mu rodzice. Po wysłuchaniu wierszy i piosenek o tematyce zbliżających się Świąt nadszedł czas na rozmowę z Mikołajem i upominki. Potem rodzice uczestniczyli w zajęciu otwartym „Choinka zielona – świątecznie...

czytaj dalej

Nasz kontakt z techniką

W minionym tygodniu dzieci poznały różne formy zastosowania techniki w życiu człowieka. Nauczyły się bezpiecznego korzystania z wybranych urządzeń technicznych przy udziale osoby dorosłej. Samodzielnie przygotowały deser z wykorzystaniem pracy miksera. Motylki doszły...

czytaj dalej

Światowy dzień rzucania palenia

W trzeci czwartek listopada Motylki obchodziły Światowy Dzień Rzucania Palenia. Wzięły udział w turnieju międzyklasowym w naszej szkole. Każda klasa przygotowała do oceny gazetkę na temat szkodliwości palenia, transparent z hasłem antynikotynowym, prace plastyczne pt....

czytaj dalej

Święto niepodległości

W środę 08.11.2017r Motylki uczestniczyły w akademii szkolnej z okazji Święta Niepodległości. Dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o historii Polski. Pan dyrektor D. Sikora przypomniał dzieciom, że patriotą jest się nie tylko wtedy, gdy walczymy z bronią w ręku....

czytaj dalej

Pamiętamy o tych co odeszli

We wtorek 31.10.2017r Motylki razem z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej zapaliły znicze pod pamiątkowym kamieniem w Gościejewicach. Był to czas większej niż w innych porach roku zadumy nad ludzkim życiem i przemijaniem. Dzieci dowiedziały się, że listopad...

czytaj dalej

Jesienne wspomnienia

Motylki podsumowały w minionym tygodniu swoje spotkania z jesienią. Wspominały wyjście do lasu, gromadzenie owoców i warzyw oraz skarbów z lasu. Przez cały czas prowadzą obserwację warzyw i grzybów, które suszą oraz sznura jabłek, przygotowanego zamiast chipsów (nie...

czytaj dalej

U Motylków

1. Wizyty Motylków Na końcu września Motylki spotkały się z panem Dyrektorem naszej szkoły Dariuszem Sikorą. Zostały bardzo miło przyjęte. Pan dyrektor opowiedział o swojej pracy. Największą atrakcją dla dzieci okazał się monitoring, który zapewnia wszystkim...

czytaj dalej

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak