Witamy na blogu grupy Biedronki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Biedronki

biedronki1
Wychowawcą grupy jest Anna Busza-Noińska

Nazywamy się Biedronki i jest nas 22. Nawiązaliśmy ze sobą świetny kontakt, uwielbiamy przebywać w swoim towarzystwie. Lubimy spacerować po okolicy i bawić się na placu zabaw. Dlatego, gdy sprzyjają warunki atmosferyczne, wychodzimy na świeże powietrze. Jesteśmy dla siebie mili, szanujemy swoją pracę, uczymy się współdziałać w grupie i dokonywać wyborów. Chętnie poznajemy nowe zabawy, uczymy się piosenek i wierszy. Najważniejsze, by każdy dzień sprawiał nam radość, a na naszych twarzach był zawsze widoczny uśmiech.

Piosenki Biedronek

Ogórek Wesoło jesienią w ogródku na grządce, Tu ruda marchewka tam strączek, Tu dynia jak słońce, tam główka sałaty, A w kącie ogórek wąsaty. Ref.: Ogórek, ogórek, ogórek, Zielony ma garniturek, I czapkę i sandały, Zielony, zielony jest cały. Czasami jesienią na...

Bezpieczny przedszkolak

27 września Biedronki uczestniczyły w warsztatach “Bezpieczny przedszkolak”. Dzieci  w sposób aktywny poznawały zasady ruchu drogowego . Wcześniej wiadomości dotyczące bezpieczeństwa na drogach dzieci zgłębiały podczas zajęć dydaktycznych prowadzonych przez...

Woogi boogi

Do przodu prawą rękę daj do tyłu lewą rękę daj i potrząsać trzeba nią bo przy boogie woogie boogie trzeba zręcznie kręcić się no i klaskać w dłonie swe raz, dwa, trzy Woogi boogi ahoj /x3 I od nowa zaczynamy taniec ten Do boku prawą rękę daj do boku lewą rękę daj i...

Zdrowie

Doktor Rybka niech nam powie, Jak należy dbać o zdrowie! Kto chce prosty być jak trzcina, Gimnastyką dzień zaczyna! Całe ciało myje co dzień Pod prysznicem, w czystej wodzie! Wie, że zęby białe czyste Lubią szczotkę i dentystę! Pije mleko. Wie, że zdrowo  ...

Pak- przyjaciel przedszkolaków

1.Kto świata ciągle jest ciekawy? Kto wciąż zaprasza nas do zabawy? Kto świetny humor zawsze ma? Kto się na żartach zna? Ref: Pak ze szmatek jest uszyty, Pak-to kompan znakomity, Pak-najmilszy z wszystkich Paków, Pak-przyjaciel przedszkolaków! 2. Z Pakiem nikomu nie...

Cała Polska czyta dzieciom

21 czerwca udaliśmy się do klasy II a, by podziękować za zaangażowanie w akcję ,,Cała Polska czyta dzieciom". Nasi starsi koledzy i koleżanki przychodzili do naszej grupy w miesiącu kwietniu i maju, aby czytać nam bajki, opowiadania, wiersze. Na ręce wychowawczyni -...

Pożegnanie przedszkola

,,W zerówce było super, na sto dwadzieścia dwa. Powtórzyć chciałbym tamte dni jeszcze jeden raz". 22 czerwca w auli SP odbyła się uroczystość ,,POŻEGNANIA PRZEDSZKOLA" w wykonaniu dzieci z gr. ,,Biedronki", które od września rozpoczną naukę w szkole. W uroczystości...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak