Witamy na blogu grupy Biedronki

Tutaj znajdziesz bieżące informacje z życia naszej grupy Biedronki

biedronki1
Wychowawcą grupy jest Anna Busza-Noińska

Nazywamy się Biedronki i jest nas 22. Nawiązaliśmy ze sobą świetny kontakt, uwielbiamy przebywać w swoim towarzystwie. Lubimy spacerować po okolicy i bawić się na placu zabaw. Dlatego, gdy sprzyjają warunki atmosferyczne, wychodzimy na świeże powietrze. Jesteśmy dla siebie mili, szanujemy swoją pracę, uczymy się współdziałać w grupie i dokonywać wyborów. Chętnie poznajemy nowe zabawy, uczymy się piosenek i wierszy. Najważniejsze, by każdy dzień sprawiał nam radość, a na naszych twarzach był zawsze widoczny uśmiech.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 22.01.2018 r.dzieci z grupy " Biedronki " zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, aby w szczególny sposób podziękować za ich miłość, dobroć i cierpliwość. "Dzisiaj w naszym przedszkolu jest wyjątkowa uroczystość z okazji Waszego święta", tymi słowami...

Andrzejki

30 listopada 2017 roku odbyły się Andrzejki. Wróżby andrzejkowe przeplatały wspólne tańca oraz spotkania przy stole suto zastawionym smakołykami. KOPIOWANIE I ROZPOWSZECHNIANIE ZDJĘĆ ORAZ TEKSTÓW I ZAMIESZCZANIE ICH NA PORTALACH...

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko co wiąże się z misiem. W naszym przedszkolu obchodziliśmy je 24 listopada. Z tej okazji każde dziecko miało za zadanie przynieść do przedszkola...

Dzień Uśmiechu

„Mały, czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta” – to hasło towarzyszyło nam przez cały dzień podczas wspólnych zabaw, podczas których dzieci uczyły się rozpoznawać i określać stany emocjonalne. Wszyscy starali się utrzymywać radosny...

Segregolandia

W dniu 14 listopada dzieci z gr. Biedronki, Pszczółki i Stokrotki uczestniczyły w warsztatach ekologicznych ,,Segregolandia" organizowanych przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. Podczas zajęć dzieci poznały zasady segregowania śmieci oraz zalety...

Halloveen

Dnia 31.10 w naszej grupie odbył się Halloween. Dzieci przebrały się w straszne stroje - czarownice, duchy, wampiry, Hulka.... Przez cały dzień z małymi przerwami bawiliśmy się przy muzyce i jedliśmy pyszne halloweenowe słodycze. ...

Spacer po mieście

W ramach programu Bojanowo Moje miasto moja mała ojczyzna, dzieci poznają swoją najbliższa okolicę poprzez spacery. Odwiedziliśmy między innymi Przychodnię Zdrowia, oraz Pocztę. Wiedzą doskonale kto w nich pracuje i czym zajmują się poszczególne osoby. Podczas jednego...

Przedszkole

Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie

Oddział przedszkolny na ul. Drzymały

Oddział przedszkolny Gościejewice

Lata pracy potwierdzały coraz oczywiściej, że dzieci zasługują na szacunek, zaufanie i życzliwość, że miło z nimi w pogodnej atmosferze łagodnych odczuwań, wesołego śmiechu, rześkich pierwszych wysiłków i zdziwień, czystych, jasnych, kochanych radości, że praca raźna, owocna i piękna. Janusz Korczak